29 MRT '26 - 13:00 - 16:00u
Symposium bij jubileum/afscheid uitgeverij In de Knipscheer – livestream
LITERATUUR
In maart 2026 viert uitgeverij In de Knipscheer het vijftigjarig jubileum en dat is voor uitgever Franc Knipscheer ook het moment om te stoppen. De uitgeverij wordt niet voortgezet. Daarmee komt een eind aan wat wel het kleurrijkste boekenbedrijf van Nederland is genoemd. Om dit moment niet ongemerkt voorbij te laten gaan wordt er door een kleine groep vrienden en auteurs van In de Knipscheer op zondagmiddag 29 maart in de Doelenzaal van de Centrale Bibliotheek Zuid-Kennemerland een klein symposium georganiseerd waarbij wordt teruggeblikt op wat de uitgeverij in die halve eeuw teweeg heeft gebracht.
Er zijn korte voordrachten van emeritus-hoogleraar Nederlands-Caraïbische Letteren Michiel van Kempen, auteur en dichter Diana Ozon, dichter en voormalig Knipscheer-redacteur Scott Rollins, essayist Artien Utrecht en auteur/muzikant Cor Gout, aangevuld met muzikale bijdragen van Bert Vissers en CCC Inc.
Het symposium is inmiddels uitverkocht, maar kan door iedereen live gevolgd worden via het YouTubekanaal van de Pletterij.
Het symposium is mede mogelijk gemaakt door Cultuurstimuleringsfonds Haarlem, Haarlemsch Muziekfonds, het Letterenfonds en Hof van Jan