12 AUG '26 - 20:00u
Pletterij wijkt uit naar Amsterdam: een avond in de Roode Bioscoop
Teunis Loot, Joshua Baumgarten, Hugo&Biko
Deze avond is er een onderdeel van CASCO carte blanche SERIE 2
Een Haarlemse showcase aan het Haarlemmerplein in Amsterdam
Teunis Loot en band (jazz), Joshua Baumgarten en Bruno Ferro Xavier da Silva (alternative) en Hugo en Biko (bluegrass)
Woensdag 12 augustus komt Haarlem naar het Haarlemmerplein in Amsterdam. De Pletterij- programmeur Arno Duivestein kreeg een carte blanche om een avond te vullen in de Roode Bioscoop. Drie totaal verschillende acts laten zien dat Haarlem een bloeiende en interessante muziekscene heeft. Een jazzensemble rond de jonge Haarlemse drummer Teunis Loot, deze zomer even over uit New York waar hij studeert, de uit de VS afkomstige Haarlemse beatpoet Joshua Baumgarten samen met de nieuwe bassist van zijn band Irrational Library, Bruno Ferro Xavier da Silva en het bluegrass duo ‘Biko en Hugo’.
Haarlem staat al een tijdje landelijk op de radar als stad met een grote en succesvolle popscene. De laatste tijd wordt ook steeds duidelijker dat de stad ook een zeer levendige jazz-, een alternative en zelfs weer een folk community.
Teunis Loot is onderdeel van de levendige jazz community die Haarlem sinds een paar jaar kent onder de titel ‘Drop me off in Haarlem’ (naar het bij gelijknamige nummer van Duke Ellington). Ruim dertig top jazzmusici, van jong tot oud, msken hier deel van uit. Een van de jongste hiervan is de drummer Teunis Loot. Afgelopen jaar is hij gaan studeren in New York. Deze zomer is hij even terug voor opnames, om les te geven en om lekker te spelen. Voor vanavond heeft hij een groep van bevriende, jonge musici samengesteld die het topje van de aanstormende jazzmusici in Nederland vormen: Ton Felices op bas, Allice Leggett op alt, Evan van der Feen op piano en Lachy Hamilton op tenorsax.
Bluegrass is weer hip, zeker in punk en alternatieve kringen. De Haarlemmers Biko van Deijck en Hugo Hendrik kennen elkaar al hun hele leven. Een banjo die Hugo ooit cadeau kreeg leidde tot een liefde voor country en old time muziek. Die liefde werkte aanstekelijk. Als duo spelen ze een mix van eigen nummers en traditionele muziek uit de Amerikaanse Appalachen. Denk aan Ola Belle Reed, Peter Rowan en Townes van Zandt.’
Joshua Baumgarten is al zo’n 25 jaar de mens achter the Irrational Library, wat zowel een band is, als een winkel was als een verzameling concerten, optredens en mini-festivals waar de grenzen tussen poezie en muziek worden geslecht. Velen zien in hem de reincaratie van Allen Ginsberg maar als ongelovige New Yorkse Jood gelooft hij niet in reincarnatie. Hij komt vanavond met de nieuwe bassist van de Irrational Library, Bruno Ferro Xavier da Silva, die zowel beeldend kunstenaar is als een prominente muzikant in de Rotterdamse alternatieve muziekscene

Hugo Hendrik- banjo, Biko van Deijck- gitaar. zang

Bruno Ferro Xavier da Silva- bas, Joshua Baumgarten- voice, poet

Teunis Loot- drums

Lachy Hamilton- tenorsax

Ton Felices- bas

Alice Leggett- alt
